Historisch station Houten (I) heropend ( - 27 apr 2009)
Historisch station Houten (I) heropend
27 apr 2009
Het oude stationnetje van Houten is ooit ternauwernood aan de sloop ontsnapt en moest in 2007 zelfs 150 meter verplaatst worden vanwege de verbreding van het spoor tussen Utrecht en Den Bosch. Na twee jaar restaureren is het in Houten zo geliefde historische station zaterdag opnieuw geopend.
Het gaat dienst doen als minicongresruimte en als dagbestedingsruimte voor verstandelijk gehandicapten van stichting Philadelphia Zorg. De zolder is de nieuwe standplaats van de archeologische vereniging, zo vertelt een woordvoerster van de Stichting Station op Wielen.
Het gebouw doet al sinds 1935 geen dienst meer als station. Het is gebouwd in de negentiende eeuw als ‘vijfdeklas-plus station’, zo zegt directeur van het Spoorwegmuseum Paul van Vlijmen. ,,Van die kleine, romantische stations zijn er geen andere meer over.”
Het station is geheel in oude stijl gerestaureerd. ,,Alle ornamenten, sierlijsten en de kleuren verf zijn precies zoals in 1900. Ook de entree en de
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|