Foto’s fleuren uitgang station Amersfoort op ( - 31 mrt 2009)
Foto’s fleuren uitgang station Amersfoort op
31 mrt 2009
Twee foto’s pronken sinds dinsdagmiddag op reuzenformaat op de achterzijde van het Amersfoortse station: aan de ene zijde de foto ‘Armando’ van Ida Gosman, aan de andere het portret van een jongetje van Monique Orie.
De foto’s zijn aangebracht in de vorm van doorschijnend folie op de ramen: per foto vijf ramen hoog en drie ramen breed. Gezamenlijk nemen ze 90vierkante meter in beslag. Groter zal het werk van Orie en Gosman waarschijnlijk nooit meer te zien zijn.
Het bevestigen vanuit een hoogwerker op het Piet Mondriaanplein trok aandacht van spoorwegpersoneel en passanten. Soesterkwartierder Annie Jansen sprak van een vrolijke en een trieste print, samen een aanwinst voor het nog wat kale plein.
De foto van Orie is gemaakt op een zonnige dag in het Park der Tijden, de foto van Gosman op Open Monumentendag, toen de binnenstadsbewoners Pieter en Marian in de stromende regen de resten van het verbrande Armando Museum in ogenschouw mochten nemen. Enkele omstanders
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|