Lobby voor treinstation Arnhem West ( - 20 dec 2007)
Lobby voor treinstation Arnhem West
20 dec 2007
Arnhem zet een lobby in voor de bouw van een treinstation Arnhem-West.
Dat moet komen nabij het viaduct over de Utrechtseweg. Ook reëel, maar voor een iets verdere toekomst, zijn de plannen voor een station in Oost, tussen de bedrijventerreinen IJsseloord I en Het Broek.
Nieuwe stations passen bij het plan voor de totstandkoming van Regiorail (lightrail) op het bestaande spoorwegnet in de Stadsregio Arnhem-Nijmegen. Treinen met veel stops moeten een serieus alternatief gaan vormen voor het vastlopende autoverkeer. Vooral voor het woon-werkverkeer zou dit lightrail belang moeten krijgen.
Arnhem wil dat er zo snel mogelijk een haalbaarheidsstudie komt voor een station in West. De gemeente praat daarover in januari met Renkum, de Stadsregio en ProRail, dat beslist over de bouw van nieuwe stations. De plannen voor een dergelijk station zijn er al langer. Maar de kansen zijn volgens Arnhem reëel geworden nu het terrein Arnhems Buiten (het voormalige KEMA-terrein) wordt omg
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|