Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Verdiept spoor Ede- Wageningen van de baan ( - 4 dec 2007)

Verdiept spoor Ede- Wageningen van de baan

4 dec 2007

Er komt geen verdiept spoor bij het station Ede- Wageningen. Wel wordt er een nieuw station onder de grond gebouwd. Op enkele plaatsen wordt de spoorlijn wel licht verdiept (één à anderhalve meter) met aan weerszijden een lage wal. De Albertstunnel wordt fors verbreed in oostelijke richting.

,,Ede moest naar een ander planniveau, licht waarnemend burgemeester Tineke Netelenbos toe, doelend op het hoge kostenplaatje van het oorspronkelijke plan met een verdiept spoor, dat schommelde tussen de 160 en 220 miljoen euro. Nu is het alternatieve plan gebaseerd op slechts 110 miljoen euro, gefinancierd door de gemeente (10 miljoen), Ede-Oost (30 miljoen), de provincie (30 miljoen) en het ministerie (40 miljoen).

Bij dat laatste bedrag hoopt de gemeente dat de toezegging van minister Peijs inderdaad nog op zal gaan, hoewel de nieuwe minister Eurlings in november 2007 daarentegen aangaf dat de rijksoverheid maximaal 25 procent van het gehele bedrag zal bijdragen. ,,We hopen dat het daa

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Ede- Wageningen