Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Souburg wenst treinhalte ( - 22 nov 2006)

Souburg wenst treinhalte

22 nov 2006

De voorgenomen sluiting in 2008 van een aantal stations langs de Zeeuwse spoorlijn zal de gemoederen nog wel enige tijd bezighouden. Er is tenminste nog overleg gaande tussen de provincie en de Nederlandse Spoorwegen. Wellicht is het wachten op het nieuwe kabinet dat gevormd zal worden na de komende verkiezingen. Voor de nieuwe staatssecretaris ligt er in ieder geval een aardig dossier op zijn of haar bureau.

In september 1873 was er voor Vlissingen een aantal redenen om een feestje te vieren. Koning Willem III opende het Kanaal door Walcheren, de nieuwe havenwerken en de spoorverbinding van de stad met Roosendaal. Een paar kilometer noordelijker zal de stemming minder feestelijk zijn geweest. De trein van Middelburg naar Vlissingen en vice versa denderde langs Wachthuis 65 zonder te stoppen.

Het spoorvak bij Souburg was medio 1872 nog niet voorzien van rails of burgemeester jonkheer Jacob Hendrik Paspoort van Grijpskerke moest al in actie komen. Een 57-tal inwoners van Sou

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Vlissingen Souburg