Wijken voor een nieuw station Breda ( - 9 aug 2006)
Wijken voor een nieuw station Breda
9 aug 2006
Het blok huizen ligt er troosteloos en verlaten bij. Gordijnen zijn dicht, kozijnen schreeuwen om een likje verf, verschillende ramen zijn kapot, deurbellen ontbreken en in de tuinen woekert het ontkruid. Dertien woonhuizen op de kop van de Speelhuislaan, de Oude Terheijdenseweg en het Speelhuisplein gaan op 1 september plat. De woningen en hun bewoners moeten wijken voor het nieuwe station.
De meeste bewoners zitten er voor een prikje of zelfs gratis, de huizen zijn aan hen verhuurd op anti-kraakbasis. De oorspronkelijke bewoners zijn namelijk jaren geleden al uitgekocht en inmiddels - op een gezin na - verhuisd. De beweegredenen van de huidige bewoners voor het opslaan van hun bivak in de sloophuizen verschillen. De een deed het omdat zijn eigen huis wordt gerenoveerd, de ander omdat hij een supergoedkoop onderkomen nodig heeft.
Student Pim Dekkers (22) heeft al twee jaar zijn domicilie aan de Speelhuislaan 13. De laatste twee maanden heeft hij het pand voor zichzelf..
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
| Gekoppelde stations
Breda
|