NS willen toch sluiting van Zeeuwse stations ( - 28 mrt 2006)
NS willen toch sluiting van Zeeuwse stations
28 mrt 2006
De Nederlandse Spoorwegen houden vast aan het plan om de drie Zeeuwse stations Krabbendijke, Kapelle- Biezelinge en Arnemuiden te sluiten. Intussen voerden de gemeenten zelf tellingen uit om te bewijzen dat het aantal gebruikers van de stations groter is dan de NS zeggen.
Vanaf 2008 zouden de drie Zeeuwse stations hun deuren moeten sluiten. Maandag maakten de NS bekend vast te willen houden aan het plan. Het schrappen van de stations is onderdeel van een nieuwe dienstregeling die gedeeltelijk al in december moet ingaan. De Tweede Kamer is in meerderheid tegen de sluiting van de stations op de Zeeuwse lijn.
Om de stations open te houden, moet er een dagelijks een minimumaantal passagiers gebruik van maken. Dat aantal wordt volgens de NS niet gehaald.
De gemeenten Reimerswaal, Kapelle en Middelburg, waarin de stations liggen, zijn het niet eens met die cijfers. Om die reden voeren de gemeenten zelf ook tellingen uit. Maandag werd er geteld op het station van Kapelle-
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|