Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Zeeuwse stations niet dicht ( - 17 mrt 2006)

Zeeuwse stations niet dicht

17 mrt 2006

De omstreden nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen vanaf 2007 gaat op de schop. De drie Zeeuwse stations Arnemuiden, Kapelle- Biezelinge en Krabbendijke blijven daardoor hoogstwaarschijnlijk open. De NS hebben gisteren ten dele toegegeven aan het massale verzet tegen de regeling, die per 1 januari moet ingaan. Vooral regio’s buiten de Randstad worden in de bijgestelde plannen beter bereikbaar. Op de drie Zeeuwse stations zal waarschijnlijk eens per uur een trein blijven stoppen.

Bij de drie gemeenten en de provincie Zeeland viel het plan voor de sluiting zeer slecht. De dienstregeling als totaal was voor de Tweede Kamer en consumentenorganisaties onacceptabel. Vooral de dreigende verslechterde bereikbaarheid van Zeeland, Noord- en Oost-Nederland viel slecht. De reisduur zou op veel trajecten langer worden.

De NS nemen de aanbevelingen van vervoersoverleg Locov (onder meer ANWB, Consumentenbond en reizigersorganisatie Rover) nu op dertig punten over, laat een

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Arnemuiden
Kapelle- Biezelinge
Krabbendijke