Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
ProRail: tijdelijk stationnetje in het Ravijn bij Nijverdal van de baan : Bussen Nijverdal-Raalte ( - 20 sep 2005)

ProRail: tijdelijk stationnetje in het Ravijn bij Nijverdal van de baan : Bussen Nijverdal-Raalte

20 sep 2005

ProRail ziet af van de aanleg van een tijdelijke station in Het Ravijn in de jaren dat het combiplan in het centrum van Nijverdal wordt gerealiseerd. Volgens woordvoerder P.H. de Joode is deze locatie moeilijk bereikbaar voor passagiers en is hier onvoldoende parkeerruimte.

Ongeveer een jaar geleden opperde Rijkswaterstaat tijdens een voorlichtingsbijeenkomst om de spoorverbinding tussen Nijverdal en Raalte voor een periode van drie jaar op te heffen en zo een snellere aanleg van de combitunnel mogelijk te maken. In de oorspronkelijke plannen werd uitgegaan van een bouwtijd van zes jaar, maar volgens Rijkswaterstaat kan die ongeveer worden gehalveerd als het spoor tijdelijk wordt opgeheven. De passagiers zouden dan met bussen moeten worden vervoerd.

Met name de gemeente Raalte reageerde furieus op dit voorstel, waarvan zij vooraf niet in kennis was gesteld. In een brief aan de provincie Overijssel, Rijkswaterstaat en de Regio Noord-Oost van ProRail stelden Burgemeester en

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Nijverdal
Raalte