Voormalig stationsgebouw Groenlo rond kerstmis opgeleverd ( - 14 aug 2002)
Voormalig stationsgebouw Groenlo rond kerstmis opgeleverd
14 aug 2002
Ronald Wopereis en Angela Roerdink uit Groenlo steken al zes jaar al hun vrije tijd in de restauratie van het voormalige stationsgebouw aan de Stationslaan. De buitenkant is inmiddels klaar.
Als Ronald Wopereis en Angela Roerdink (beiden 35) vooraf geweten hadden dat de restauratie zes jaar zou duren, waren ze niet aan het karwei begonnen. Dan hadden we ook iets kleiners gezocht, licht Ronald toe. Maar nu na zes jaar gestaag doorwerken het eind in zicht komt, is het tweetal aan het pand verknocht geraakt.
We willen alles zo origineel mogelijk houden. Het loket wordt teruggeplaatst en ook komt de oorspronkelijke bank weer in de voormalige wachtkamer te staan, laten ze weten. Bovendien blijven binnen alle muren overeind.
Het tweetal denkt er over om buiten in de tuin nog een klein stukje spoor aan te leggen. Daarmee wordt de herinnering aan de Groenlose spoorweggeschiedenis nog meer levend gehouden.
Het stationsgebouw werd er in 1885 neergezet. Het spoor
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|