Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Stichting wil stoomtram Alkmaar- Bergen nieuw leven in blazen ( - 12 dec 2003)

Stichting wil stoomtram Alkmaar- Bergen nieuw leven in blazen

12 dec 2003

Oude tijden moeten gaan herleven. Onder dat mom is gisteren de stichting Ontwikkeling Stoomtrambaan Bello Bergen (OSBB) opgericht. De initiatiefnemers willen de haalbaarheid van de terugkeer van de trambaan tussen Alkmaar en Bergen aan Zee - maar dan vooral het traject Bergen-Bergen aan Zee - laten onderzoeken.

De datum 31 augustus 1955 was voor veel Bergenaren een zwarte dag. Op die dag vertrok er om 22.45 uur voor het laatst een tram uit Alkmaar richting Bergen. Duizenden mensen op de stations en langs de rails - met overal politiebewaking - namen afscheid van locomotief 7742, beter bekend als Bello.

Tussen 1905 en 1955 vervoerde de stoomtram honderdduizenden reizigers over het traject tussen Alkmaar en Bergen aan Zee. De tram droeg in hoge mate bij aan de ontwikkeling van Bergen en Bergen aan Zee. Het was dan ook niet verwonderlijk dat veel mensen protesteerden tegen de opheffing van de tram. Tijdens een volksstemming stemde meer dan negentig procent van

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Alkmaar