Utrecht-Leidsche Rijn in vijf minuten ( - 15 dec 2003)
Utrecht-Leidsche Rijn in vijf minuten
15 dec 2003
Conducteur Jos van Maarseveen blaast op zijn fluitje. Het is zondagmorgen, 9 uur 25. De allereerste trein vertrekt naar Leidsche Rijn vanaf perron 18 van het Centraal Station Utrecht. Precies op tijd. ,,Nu te laat vertrekken zou een blamage zijn.’’
De eerstvolgende stop: station Terwijde. Met een bomvolle trein genodigden gaat het richting het gloednieuwe station tussen Utrecht CS en Vleuten. Van Maarseveen heeft ze mooier gezien in zijn 30-jarige loopbaan bij de NS. Zoals Duivendrecht of Zaandam. Daar is gekozen voor een kleurrijke constructie.
Terwijde moet het niet hebben van opvallende architectuur. Het is een eenvoudig perron, opgetrokken uit staal. Er staat alleen het hoognodige: kaartjesautomaten, mogelijkheden om te schuilen en wat bankjes. Een loopbrug over het spoor verbindt de twee perrons met elkaar. Het station wordt over een paar jaar gesloopt in verband met de verbreding van het spoor. Daarna wordt gestart met de bouw van het definitieve ontwerp.
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|