Spoormuseum krijgt vorm ( - 27 jul 2001)
Spoormuseum krijgt vorm
27 jul 2001
GOES - De eerste tekenen van de ambitieuze toekomstplannen van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) zijn zichtbaar. De SGB wil haar terrein in Goes, langs de spoorlijn Vlissingen-Roosendaal, omvormen tot een museum over de spoorwegen in de jaren dertig.
In het hart van de foto, ten zuiden van de werkplaats, is de monumentale goederenloods uit 1876 zichtbaar. Deze stond tot voor kort in Middelburg, maar is vorige week verplaatst naar Goes. De muren zijn al overeind gezet; na de bouwvak wordt de loods verder opgebouwd.
Op korte termijn wordt begonnen met het opruimen van het gebied. Daarna wordt het voorterrein, dat door een lekkende tank ernstig is ver- vuild, gesaneerd. Eind vorige week zijn twee goederenwagons gearriveerd die de komende tijd dienst doen als extra opslagruimte. De realisatie van het museum is een project van vele jaren, omdat de SGB afhankelijk is van medewerking van een groot aantal instanties. Het is de bedoeling dat onder meer de vroegere overkapping van h
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|