Nieuw station en spoortunnel Delft ( - 21 jul 2008)
Nieuw station en spoortunnel Delft
21 jul 2008
In opdracht van ProRail gaat Combinatie CrommeLijn VOF (CCL) de bouw van de spoortunnel Delft realiseren. De werkzaamheden bestaan uit de bouw van de 2,3 kilometer lange spoortunnel, een ondergronds station, een parkeergarage langs de Spoorsingel, het bouwrijp maken van het gehele plangebied en voor de uitvoering van een groot deel van het masterplan. De kosten bedragen 355 miljoen euro.
Het bestaande station wordt vervangen door een nieuw te bouwen ondergronds station waarboven de gemeente Delft een nieuw stadskantoor van 50.000 vierkante meter bouwt. De nieuwe spoortunnel bestaat uit twee tunnelbuizen en vervangt het bestaande tweesporige treinviaduct door Delft. De tunnelbuizen bieden elk afzonderlijk ruimte voor twee sporen. Een van de tunnelbuizen wordt operationeel in 2013, waarna het spoorviaduct kan worden afgebroken.
De tweede tunnelbuis wordt in ruwbouw opgeleverd. In 2016 is de hele tunnel klaar. De voorbereidende werkzaamheden beginnen in augustus 2008, de daadw
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
| Gekoppelde stations
Delft
|