Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Uytenhaak of Soeters bouwt stadhuis/NS-station Delft ( - 27 okt 2006)

Uytenhaak of Soeters bouwt stadhuis/NS-station Delft

27 okt 2006

De gemeente Delft heeft Rudy Uytenhaak Architectenbureau en Soeters Van Eldonk Ponec architecten gevraagd een voorlopig ontwerp te maken voor het nieuwe stadskantoor met stationshal. De gemeente heeft dit vrijdag bekendgemaakt. Beide bureaus kregen van de selectiecommissie eenzelfde waardering. Kraaijvanger Urbis en Mecanoo Architecten zijn afgevallen.

De selectiecommissie bestond onder meer uit burgemeester Verkerk, prof. Joan Busquets (stedenbouwkundige van de Spoorzone) en Spoorbouwmeester Nathalie de Vries (namens NS en ProRail). De commissie keek onder meer naar kwaliteit, vormgeving, kosten, constructieve uitwerking en duurzaamheid. Mecanoo viel af omdat het ontwerp te duur is. De overige drie ontwerpen kwamen wel door de financiële toets. In de beoordeling door de commissie scoorde Rudy Uytenhaak met een 7,7 het hoogst.

Het ontwerp van Soeters Van Eldonk Ponec scoorde een 7,1. De commissie was met name te spreken over de interne organisatie van het gebouw. Het ontwer

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Delft