Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Stationnetje in Pijnacker gered ( - 4 jan 2006)

Stationnetje in Pijnacker gered

4 jan 2006

Het oude stationsgebouwtje van Pijnacker is gered, maar moet waarschijnlijk wel verplaatst.

De NS wilden af van het station uit 1908, maar na politieke druk heeft het gemeentebestuur nu besloten dat de komst van Randstadrail juist ’een uitgelezen mogelijkheid is om het station weer een centrale plek in het dorp te geven’. Het is de bedoeling dat het gebied rond de halte Pijnacker-Centrum medio volgend jaar volledig op de schop gaat. De parkeerplaats verkast dan naar de overzijde van het spoor aan de Klapwijkseweg en wordt met 70 vakken kleiner dan eerder voorzien.

NS Vastgoed wil 45 appartementen en 19 woningen bouwen op het huidige parkeerterrein bij het station. Daarvoor kan de gemeente een bedrag van ruim 1,5 miljoen vangen. Dat bedrag is nodig om de halte langs de spoorlijn (Rotterdam Hofplein-Den Haag HS) verdiept aan te leggen.

Om het stationsgebouw te behouden en toch de 1,5 miljoen binnen te slepen, moet het gebouwtje verkassen. De gemeente wil onderzoeken of

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Pijnacker