Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Spoor Arnhem verandert ingrijpend ( - 2 nov 2005)

Spoor Arnhem verandert ingrijpend

2 nov 2005

Naast Arnhem Centraal krijgt het spoor in Arnhem vanaf 2007 te maken met een nieuwe mega - operatie: de aanleg van het vierde perron en een tunnel bij de Tennet - toren.

ProRail, beheerder van het spoorwegnetwerk, moet nog geld krijgen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, maar projectleider Henk Knoester verwacht desondanks medio 2007 te kunnen beginnen. De hele klus, die tientallen miljoenen vergt, zou dan in 2011 klaar kunnen zijn.

Het vierde perron is nodig om het groeiende treinverkeer aan te kunnen onder meer dat van de hogesnelheidstrein. Het moet ook een einde maken aan de vertragingen op knooppunt Arnhem. Slechts 75 procent van de treinen rijdt nu op tijd. Het landelijke gemiddelde is 86 procent.

Naast dat extra perron worden drie nieuwe sporen aangelegd en worden twee van de drie bestaande perrons aan oost- en westzijde verlengd. Op termijn krijgen de oude perrons ook nieuwe overkappingen.

Met de bouw van de nieuwe Zijpse Poort is al een voors

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Arnhem Centraal