Station Roosendaal in volle glorie ( - 1 jul 2004)
Station Roosendaal in volle glorie
1 jul 2004
Honderdvijftig jaar geleden kreeg Roosendaal zijn eerste station. Dit kleine, witte gebouwtje werd in 1907 al vervangen door een majestueus bouwwerk. Hieraan is in de loop der tijd veel veranderd. Maar dankzij het miniatuur van NS-machinist Luc Zwegers is nu weer te zien hoe het station oorspronkelijk was.
Het model staat op de expositie 150 Jaar Spoorwegen in Roosendaal, die tot en met 3 oktober is te bezoeken in museum De Ghulden Roos.
„Dit was station Roosendaal in de glorietijd. Ik heb het model gebouwd naar een kopie van de originele tekening uit 1903 van architect D.E.C. Knuttel. Het miniatuur is twee meter twintig lang, gemaakt op een schaal van 1:87, de schaal waarop ook bijvoorbeeld Fleischmann-treintjes zijn“, vertelt Luc Zwegers.
De Roosendaalse machinist (53) is al veertig jaar spoormodelbouwer. Hij is, als enige NSer, lid van de Roosendaalse modeltreinclub Post B. Hij bouwt en verzamelt vooral stoomlocomotieven. Duitse locomotieven bij voo
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|