Fietsers nu naar nieuwe stalling bij NS-station Apeldoorn ( - 7 jun 2004)
Fietsers nu naar nieuwe stalling bij NS-station Apeldoorn
7 jun 2004
Treinreizigers die met de fiets naar het Apeldoornse station komen, kunnen hun fiets stallen in een nieuwe loods. De nieuwe loods ligt meer naar het westen aan het stationsplein, achter de oude bebouwing van de noordelijke Hoofdstraat en dicht bij de overweg naar de Arnhemseweg.
De oude loods, die jaren als tijdelijk fietsenstalling heeft gediend, wordt afgebroken voor de aanleg van de fietstunnel en het nieuwe stationsplein. Ook de nieuwe loods is tijdelijk, want tegelijk met de aanleg van de tunnel wordt een definitieve ondergrondse fietsenstalling gebouwd voor 1600 fietsen. Ook de fietskluizen zijn verhuisd, evenals de zuidelijke fietsenstalling, die naar het parkeerterrein van de NS is verplaatst.
Met de aanleg van de tunnel wordt vanochtend officieel begonnen. Daartoe zal wethouder Rob Metz de eerste damwand slaan aan de noordzijde van het station. Aan de zuidzijde is dat vorige week al gebeurd. Ook zaterdag werd er nog aan de damwand gewerkt.
| Gekoppelde stations
Apeldoorn
|