Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Tentoonstelling 150 jaar Spoorwegen in Roosendaal : Ghulden Roos op juiste spoor ( - 14 mei 2004)

Tentoonstelling 150 jaar Spoorwegen in Roosendaal : Ghulden Roos op juiste spoor

14 mei 2004

Burgemeester M. Marijnen heeft gisteravond in museum de Ghulden Roos de tentoonstelling ‘150 jaar spoorwegen in Roosendaal’ geopend. Het museum heeft uit de eigen collectie en met materiaal van het Spoorwegmuseum de geschiedenis van 150 jaar spoor in Roosendaal in beeld gebracht.

Het publiek wordt bij binnenkomst ontvangen in de wachtkamer, zoals die vroeger op het station in Roosendaal in gebruik was. Er hangen prachtige authentieke affiches van de spoorwegen, zoals een aankondiging voor goedkope ritjes naar Artis in Amsterdam uit de jaren dertig.

„Wij hebben zelf heel wat materiaal, zoals oude boeken, foto’s, petten en kleding die we nu eens kunnen exposeren“, vertelt museumdirecteur Janine Verster. Het ontwerp voor de expositie is gemaakt en uitgevoerd door Marijn de Kok.

Een kleurig lint in de spoorwegkleuren brengt de bezoekers naar de verschillende ‘stations’ die in de zalen van het museum zijn ingericht. In een van de zalen staan de maquettes van d

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Roosendaal