Kansen Maarheeze stijgen : Station weer op agenda ( - 22 apr 2004)
Kansen Maarheeze stijgen : Station weer op agenda
22 apr 2004
De NS gaan in gesprek met het ministerie van Verkeer en Waterstaat over de haalbaarheid van een station en transferium in Maarheeze. Een NS-station in het Cranendonckse dorp aan de A2 werd onlangs afgeschreven in plannen voor het toekomstige openbaar vervoer in Brabantstad (Eindhoven, Helmond, Den Bosch, Tilburg en Breda).
De NS spraken gisteren al met de actiegroep Collectief Station Maarheeze, die pleit voor een transferium (parkeren en reizen) langs de A2 nabij industrieterrein Dn Engelsman. Aan de combinatie van parkeren en reizen hadden de NS in Maarheeze nog niet gedacht, vertelt F. van der Wiel van het collectief.
Juist die functie kan het station veel reizigers opleveren en de A2 ontlasten. Rijkswaterstaat onderzoekt momenteel ook wat de meerwaarde is van een transferium aan de A2 bij Maarheeze of Weert. NS vinden het de moeite waard om de haalbaarheid van een transferium toch nog eens te onderzoeken.
Instappers
Aan de twee criteria voor nieuwe
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|