Minder reizigers station Veenendaal-De Klomp ( - 31 dec 2002)
Minder reizigers station Veenendaal-De Klomp
31 dec 2002
Het NS-station Veenendaal-De Klomp wordt steeds minder gebruikt. Uit gegevens van de provincie Utrecht (het Cijferboekje Verkeer en Vervoer Utrecht 2002) blijkt dat het station 4,7 procent minder reizigers verwerkte dan een jaar eerder.
Daarentegen is er een forse toename van reizigers bij het station Veenendaal-Centrum, op het traject Rhenen-Utrecht, namelijk 3,1 procent. Het gebruik van streekbussen vanuit de provincie naar de stad Utrecht nam met 5 procent toe. In de provincie is het aantal personenauto`s in tien jaar (van 1990 tot 2001) met 38 procent toegenomen, terwijl het aantal bestelauto`s verdubbelde en het aantal motorfietsen verdrievoudigde.
Vastgesteld is dat onder meer bij de rijksweg A12 de grenswaardes voor fijn stof en stikstofdioxide worden overschreden. Het cijferboekje, dat jaarlijks door de provincie wordt uitgegeven, is een informatiebron inzake ontwikkelingen op het gebied van verkeer en vervoer.
In de file-top-20 van de provincie staat het
Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.
|